O nás

TEAK AND HOME

Jsme rodinná firma, zabývající se prodejem nábytku a bytových doplňků ze vzácných, exotických nebo tropických dřevin. Výrobky v sobě snoubí vysokou kvalitu, kouzlo ruční výroby, originalitu, „vůni“ exotických zemí a velmi dlouhou životnost.
Výrobky je možné využít jak v bytové, tak i zahradní architektuře. Díky všem svým vlastnostem dodají každému prostoru osobitost a exkluzivitu.
Jsme přímí dovozci z Indonésie, resp. Jávy. Jednáme přímo s výrobci a jsme v určité míře schopni uspokojit i individuální požadavky zákazníků.
Nabízíme vysoce kvalitní doplňky a nábytek převážně z jávského teaku, který se vyznačuje velkou hustotou dřeva, pevností a odolností proti vlhkosti. Díky vysokému obsahu pryskyřic je i velmi odolný proti vlivu škůdců a hub. Má dekorativní vzhled hrající krásnými barvami.
Jávský teak má těsné, žluté až světle hnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo. Po krátké době vlivem působení prostředí na povrchu ztmavne na středně nebo tmavě hnědé. Jávský teak má na rozdíl od teaku barmského temperamentnější strukturu, rozvinutější škálu barevnosti a různorodější strukturu. Teak jávský má vysokou pevnost a trvanlivost, je stabilní v proměnlivých povětrnostních podmínkách.
Výrobky z teaku jsou vhodné nejen jako běžný bytový doplněk, ale i jako funkční doplňky do koupelen, saun na zahradu, terasy apod.
Dále nabízíme doplňky z dalších dřevin jako jsou mindi wood, munggur wood, java wood i driftwood.
Mindi wood neboli Zederach hladký je opadavý strom vysoký 15 až 20 m s kmenem o průměru až 2 m a s rozpraskanou kůrou. Dřevo má odlišené jádro od běle, jádro je světle růžové až hnědé bez žilek a běl je bílý až nažloutlý.
Munggur stromy rostou hojně na východě Indonésie a Filipín. Their trunks reveal fascinating life rings that give the Munggur Log Coffee Table its natural charm. Jejich kmeny odhalují fascinující letokruhy, které dávají výrobkům své přirozené kouzlo.
Driftwood je dřevo, které bylo vyplaveno na břeh moře, jezera nebo řeky, působením větru, přílivu nebo vln. Driftwood může sloužit jako dekorativní součást nábytku nebo jiných uměleckých forem a je i populární součástí scenérie akvárií .
Java wood je samorost, který je vyroben z kávového stromu 25 až 35 let starého, když přestane být produktivní. Výběrem projde méně než jedno procento kávových stromů. Tyto stromy pak procházejí řadou náročných procesů a zpracování, až do dokonalosti.
Každý kus dřeva je svým způsobem originál. Ten z něj dělají letokruhy, struktura dřeva, jeho barva, tvar nebo kůra, případně jeden z mnoha možných způsobů úpravy. Originální vzhled může zejména dřevo získat dlouhodobým plavením se v řece, kde se jeho kůra obrousí, povrch získá zajímavou našedlou patinu, a navíc je dřevo velmi dobře konzervováno.

Výrobky, které Vám nabízíme jsou vyráběny ze stromů spadlých na zem nebo z recyklovaného teakového dřeva, případně plaveného dřeva. Výrobky splňují hlavní požadavky certifikace FSC. Vzhledem ke skutečnosti, že jednáme přímo s výrobci, můžeme zaručit i kritéria Fair trade
Forest Stewardship Council (FSC) je mezinárodní nezisková organizace, jenž uděluje značku označující výrobky, které vznikly v souladu se zásadami přírodě blízkého lesního hospodaření.
Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. (zdroj Wikipedie)

Víte že:
Kůra, dřevo a květy teaku obsahují léčivé látky zmírňující střevní potíže, horečku a napomáhající při léčbě některých kožních onemocnění.
Listy a kůra jsou bohaté na červené pigmenty a jsou proto bohatě využívány pro barvení textilií.
Teka obrovská neboli teak (čti: týk) či týk je tropický strom z čeledi hluchavkovité, pocházející z jižní a jihovýchodní Asie. Dosahuje výšky 30–40 metrů a v zimě listy opadávají.
Mnoho typických anglických knihoven je postavených právě z teakového dřeva.